Oferta » Uzależnienie od dopalaczy

 

Dopalacze to substancje psychoaktywne, które powstały w celu zapewnienia podobnych doznań psychicznych jak narkotyki. Specjaliści mają trudności ze zdefiniowaniem czym dokładnie są i jak działają te specyfiki. Wynika to z faktu, że ich skład chemiczny ulega ciągłej ewolucji, nigdy nie wiadomo co dokładnie znajduje się w branej substancji, a skład każdej z nich bywa odmienny. Zwiększa to ryzyko poważnych problemów zdrowotnych i wystąpienia głębokiego uzależnienia. Wszystkie dopalacze stanowią zagrożenie dla życia człowieka a lista objawów niepożądanych jakie mogą być wynikiem zażycia jest bardzo długa. Do sygnałów zatrucia dopalaczami należą między innymi: bóle głowy, nierówny oddech, przyspieszone bicie serca, bóle w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, podwyższona temperatura ciała, oczopląs, szczękościsk, udar mózgu, zawał serca, śpiączka, niewydolność nerek czy wątroby, bezsenność, problemy z koncentracją, stany lękowe, stany agresji mogące zakończyć się próbą samobójczą lub zabójstwem.

  W razie zażycia dopalaczy należy pić dużo wody mineralnej, koniecznie zachować opakowanie po dopalaczu w celu pokazania lekarzowi (ułatwi mu to podjęcie akcji ratunkowej) a przede wszystkim jak najszybciej zgłosić się po specjalistyczną pomoc.

  Leczenie w takich przypadkach polega na przeprowadzeniu detoksu, którego celem jest wydalenie z organizmu toksycznych substancji i zastopowanie kolejnych efektów ubocznych jakie mogą się pojawić. Ze względu na silne działanie dopalaczy na organizm, ważne jest aby jak najszybciej podjąć kompleksowe leczenie, tylko ono jest w stanie trwale odzwyczaić pacjenta od zażywania tej substancji.

  W naszym Ośrodku obowiązkowym i niezbędnym działaniem jest właśnie detoks. Jednak dopalacze prócz głębokiego zatrucia organizmu, powodują również silne uzależnienie psychiczne. Stąd kolejny krok po zadbaniu o stan fizyczny stanowi przeprowadzenie kompleksowej terapii leczenia uzależnień. Początkowo uświadamia się pacjenta czym są dopalacze i z jakim zagrożeniem ma do czynienia (wiedza na temat efektów spożywania substancji, ich negatywnego wpływu na zdrowie i życie), w następnej fazie przechodzi się do oceny stanu psychicznego i rozpatrywania problemów emocjonalnych oraz osobowościowych. Oferujemy różne metody oddziaływań a terapię dopasowujemy do indywidualnych potrzeb każdej osoby.


Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia "MOJE ŻYCIE" -
ul. Słoneczna 41 60-185 Skórzewo Poznań,

504 437 952, klinikamojezycie(at)gmail.com

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU